Tıp Doktorumuzdan Hacamat , Akupunktur Ve Doğal Tedaviler İle Sağlıklı Yaşam

Hacamat Neden Gereklidir?

hacamat

 

HACAMAT NEDEN GEREKLİDİR?

Bir bireyin hayatında Sağlıklı bir vücut, enerjik bir yaşamın getirdiği sorumlulukları yürütebilmek için çok önemli bir faktördür. Vücut içinde çok fazla toksin olması durumunda, kan dolaşımı yavaşlayacağı için statik kan  pıhtılaşmaya eğilim gösterecektir. Bu durum giderek kişinin hem fiziksel hem de zihinsel sağlığını bozacaktır.. Sonuç olarak, ilk aşamada insanlar kendilerini halsiz, yorgun, isteksiz, sinirli , genellikle de depresif hissedeceklerdir. Statik kanın mutlaka herhangi bir yöntemle çıkarılması gerekir, bu da  ilaçlar yardımıyla çıkarılamaz. Aspirin alarak bu statiklik çözülemez. Hacamat tedavisi bu noktada çok ihtiyaçtır. Bir sonrası hastalık 0lan bu dönemi durdurur.

Hacamat, sırt ağrısı , romatizmal sorunlarda, kas spazmlarını rahatlamak çok için yararlıdır. Deri ve altındaki kasları uyararak, o bölgede biriken toksinlerin serbest kalmasını sağlayarak, kan ve lenf damarları dolaşımını artırır. Hacamat(Cupping) mide, karaciğer, böbrekler ve bağırsaklar dahil iç organların işlevini geliştirmek için derideki ilgili organların refleks bölgelerini uyarır. Vakum sayesinde cilttte histamin benzeri bir madde salınımına neden olur bu da bağışıklığı artırır.

Kupa terapisi hastalıkları önleyici ve iyileştirici bir tedavi yöntemidir. Vücudun kan dolaşımını arttırarak bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudun çeşitli hastalıklara karşı dirençli olmasını sağlar. Hastalıkların% 60’na sağlıksız kan dolaşımı neden olur. Yani hayati bir sistem için en doğru çözüm hacamat(cupping)tır. Damar tıkanıklıklarını aşmak için inanılmaz bir tedavi yöntemidir. Bu mekanizma sayesinde, toksinler ve metabolik atıklar ortadan kalktığı için, çeşitli hastalıkları da tedavi etmek mümkün olur.

EN ÇOK FAYDALI OLDUĞU HASTALIKLAR

– Yüksek kolesterol.

– Yüksek tansiyon.

– Kalp

– Ürik asit

– Migren / Baş ağrısı.

– İnme.

– Diyabet

– Göz problemleri.

– Romatizma.

– Astım.

– Boyun / omuz sertliği / yorgunluk.

– Kolay soğuk algınlığı.

– Ayaklarda karıncalanma.

– Bacaklarda şişlik.

– Kalp / Karaciğer hastalıkları.

– Vertigo.

“Hacamat Neden Gereklidir?” için 3 cevap

 1. Doğan Coşkun diyor ki:

  Merhaba hocam ben de yaklaşık 2 yıldır yorgunluk boyun ve bel fıtıkları gözlerimde yanma şeklinde ağrılar var.Bütün bunlar beraberinde stresi strese bağlı olarak ta reflüm var malesef. Ayrıca ne kadar uyusam da yine yorgun kalkıyorum.Zaman zaman sinirlilik te oluyor,ayrıca anksiyete bozukluğu da yaşıyorum.Bana saydığım bu konular için ne önerirsiniz.Ben Kayseri de yaşıyorum Kayseri de tavsiye edebileceğiniz Hacamat merkezi yada doktoru var mı?
  Saygılarımla

  • hacamatci diyor ki:

   GEÇMİŞ OLSUN BU SAYDIĞINIZ TÜM RAHATSIZLIKLARDA HACAMAT TEDAVİSİNDEN ÇOK FAYDALANIRSINIZ.kAYSERİDE HACAMAT YAPAN DOKTOR BİLMİYORUM.

 2. Hüseyin diyor ki:

  Tşk ler bilgi için

Bir Cevap Yazın