Tıp Doktorumuzdan Hacamat , Akupunktur Ve Doğal Tedaviler İle Sağlıklı Yaşam

Hacamatın Faydaları

 

hacamat noktaları

hacamat noktaları

hacamat noktaları

 

 

hacamat noktaları

hacamat noktaları

HACAMAT TEDAVİSİ

Hacamat; Hastalıklı kandan toksinlerin, hastalık sebeplerinin cilt yüzeyini kullanarak uzaklaştırılmasını sağlayan bir tedavi yöntemidir. Bu kadim tedavi yöntemi ‘Oksidan Drenaj Terapisi’ ya da popüler terimi ile  ’detoksifikasyon’ olarak bilinir. Bu yöntem, vücutta oksidanları nötralize  etmek amacı ile antioksidan ilaç (kimyasal ilaç) ile karşılaştırıldığında çok daha etkilidir. Ancak doktorlar daha çok ilaçları reçete eder.

Vücuttan oksidanları uzaklaştırmak özel beceri ister. Vücudun belirli noktalarından dikkatlice yapılacak (özel kesi) minör cerrahi öncesinde vakumlama ile oksidanları toplama işlemi yapılır. Oksidan ve tıkayıcı maddeler dışarı alınırsa tıkanıklıklar açılır organlara kan akışı sağlanarak vücudun fizyolojik fonksiyonları normale döndürülür.

Hacamatla toksinler ve pıhtılaşmayı tetikleyen faktörler, hazır gıda katkı maddeleri, alınan ilaçların metobolize olmayan, atılamayan kısımları, hormonlu gıdaların sindirilip atılamayan metebolitleri, kanın sıkışıp daraldığı yer olan kılcal damarlarda birikir. Hacamatla dolaşımı yavaşlatan bu saydığımız maddeler dışarı alınır. Tıkanıklar açılır, bütün organlar rahat kanlanır ve fonksiyonlarını rahatça yerine getirir. Böylece tüm vücut rahatlar,  bağışıklık sistemi güçlenir ve hastalıklara karşı direnci vücudun direnci artarak hastalıklara karşı güçlenir.

 

181050_614714981886869_973687773_n484337_614721925219508_1036630525_n5643_614713105220390_1601628044_n

 

HACAMATIN FAYDALARI

 •   Hastalıkların önemli bölümü kanın yoğunlaşmasına  bağlı olarak, kanın organlara yeterli gidememesinden kaynaklanır.( İnsanlar kanı sulandırmak için aspirin alırlar.)Bu noktada hacamat kılcal damarları temizleyerek tıkanıklıkları açar, kan dolaşımını canlandırır. Canlanan kan dolaşımı, organları, dokuları ve hücreleri daha iyi besleyerek, vücudu oluşturan sistemlerin daha iyi çalışmasını sağlar. (sinir sistemi, sindirim sistemi, solunum sistemi, dolaşım sistemi, hareket sistemi)
 •   Kan üretimiyle görevli organları (kemik iliği, karaciğer, dalak) uyarır ve canlandırır.
 •   Dokuların beslenmesini ve oksijenlenmesini arttırır, sertlikleri ve ödemleri çözer.
 •  Dolaşım bozukluğu sonucunda oluşan sinirlerdeki basıları ortadan kaldırır. Dolayısıyla ağrıları giderir.
 •   Baş, boyun, sırt, bel, bacak , kol ve eklem ağrılarını dindirir.
 •  Vücuttaki toksinleri atarak,  vücudu hastalıklardan korur.
 •   Kan değerlerini düzeltir; kansızlık tedavisinde destekleyicidir.
 •   Kandaki kötü kolesterol (LDL) değerini düşürür, iyi kolesterol (HDL) değerini yükseltir.
 •   Kandaki doğal kortizonu arttırır.
 •  Hormon bezlerini canlandırır, lenf dolaşımını temizler.
 •   Endorfin seviyesini yükseltir.
 •   Beyin fonksiyonlarını canlandırır.
 •   Sinirlilik(anksiyete) halini yatıştırır
 •   Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve vücuda direnç kazandırır.
 •   Hacamat yaptıranlar daha az hastalıklara yakalanır, daha sağlıklı ve dinç görünüme sahip olurlar.
 •   Hücrelere canlılık ve enerji verdiğinden dolayı cilt daha genç ve parlak görünür.
 •   Migren, bel fıtığı, eklem ve romatizma ağrıları için bir çok ilaçtan daha tesirli olup ilaçlar gibi hiç bir yan etkisi de yoktur.
 •  Hacamat yaptıranların analitik düşünme yetenekleri artar, hızlı ve doğru karar alma yetenekleri gelişir.
 •  Sağ ve sol beyin lobları daha etkin ve dengeli kullanılmaya başlanır.
 •   Çocuklarda ve gençlerde hacamat daha dengeli bir ergenlik, geçirmelerine yardımcı olur.
 •   Lenfatik (mikroplarla savaşan lenf sistemi) ni harekete geçirir.
 •   Hacamat yaptıran kişiler dengeli ve sükûnet hali içinde olur.
 •   Diş çürümesi, ağız kokusu ve diş eti hastalıkları düzenli Hacamat yaptıranlarda olmaz.
 •   Cilt güzelleştirici ve kırışıklıkları azaltıcı olarak hacamat bir çok kimyasal ilaçtan daha etkilidir.

Not : En iyi hacamat hastalanmadan önce yapılan hacamattır.

“Hacamatın Faydaları” için 44 cevap

 1. murat diyor ki:

  Hocam öncelikle kolay gelsin. Ben dört senedir tansiyon hastalığından muzdaribim. Acaba hacamat bu konuda bana fayda sağlar mı ? Teşekkür ederim..

  • hacamatci diyor ki:

   Geçmiş olsun. Hacamat tansiyon yüksekliğine çok yararlıdır.Bu konuda sitemizdeki arama çubuğuna yüksek tansiyon (hipertansiyon) ve hacamat yazarak daha geniş bilgi alabilirsiniz. selamlar…

 2. nurhan diyor ki:

  uzun yıllar bel ağrısı sıkıntısı çektim,birçok tedavi yöntemi denememe rağmen sonuç alamadım Doktor Turan bey’in uyguladığı hacamat tedavisinden sonra kendimi çok daha iyi hissetmeye başladım.Spor yapabiliyorum,yürüyüş yapabiliyorum teşekkür ederim…

 3. MİGREN diyor ki:

  migrene faydası varmı

  • hacamatci diyor ki:

   evet migrende çok başarılı sonuçlar alıyoruz geçmiş olsun

  • HANİFE diyor ki:

   MİGRENİN TEK VE EN KESİN ÇÖZÜMÜ HACAMMATTIR

  • HANİFE diyor ki:

   BN 2 YILDAN BERİ TÜM AİLEME HACAMAT YAPIYORUM.KENDİMDE DÜZENLİ ŞEKİLDE HACAMAT OLUYORUM.MÜKEMMEL BİŞEY.BNM MİGRENİM BİTTİ.ANNEMİN ŞEKERİ BİTTİ.KAYINVALİDEMİN TANSİYON VB… RAHATSIZLIKLARI GEÇTİ.HACAMAT BİZİM VAZGEÇİLMEZİMİZ.HERKESE KESİNLİKLE TAVSİYE EDİYORUM.BİZ AİLECEK HASTANENİN YOLLARINI UNUTTUK ŞÜKÜRLER OLSUN.HİÇ BİRİMİZ 1 TANE BİLE İLAÇ KULLANMIYORUZ..

 4. Hatice Başa diyor ki:

  Doktor Bey, babam 7 yıldır alzheimer hastası. 80 yaşında . Hacamat’ın faydası olurmu ? Şu anda çevresindekileri tanımıyor. Tuvalet ihtiyacını tek başına gideremiyor. Fakat ayakta çok şükür yatalak değil.
  İyi günler dilerim

 5. hasan diyor ki:

  benim eşim de bel fıtığı var hacamat yapan bir yere sorduk hacamat sadece ağrını hafifletir sülük koydurman lazım dedi. eşim sülük istemiyor.hacamatla fıtık geçmiyor mu?siz nasıl yapıyorsunuz?

  • hacamatci diyor ki:

   Öncelikle geçmiş olsun. Biz ilk önce bel bölgesine hacamat yaparak o bölgeyi yumuşatıyoruz. Daha sonra o bölgeye bir veya iki defa olmak üzere yağlı kupa terapisi uygulayarak tedavi ediyoruz.

  • HANİFE diyor ki:

   EŞİM BEL FITIĞINDAN 2 AY YATTI.SADECE HACAMAT SÜLÜK KOMBİNESİYLE VE DEĞİŞİK YAĞLARLA MASAJ YAPARAK ONU TEDAVİ ETTİM.ŞUAN ÇALIŞIYOR.DOKTORLAR KESİNLİKLE AMELİYAT DEDİLER.BİZ YAPTIRMADIK.EŞİMİN İŞİ ÇOK AĞIR.VE ŞUAN İŞİNE ÇOK RAHATLIKLA DEVAM EDİYOR.PEYGAMBER EFENDİMİZİN BİZE EN GÜZEL HEDİYELERİNDEN BİRİSİDE HACAMAT BNCE

 6. emrah diyor ki:

  hocam selamlar..yaklaşık 1 yıldır boyun altında ve omuz başlarında ağrılarım var doktora gittim ilaç yazıp gönderiyo fizik tedavi bile çare olmadı..klima ve yel beni çok etkiliyo hacamatla bun ağrılardan kurtulabilrimiyim yaşım 25 ,,birde hocam kan veririken tansiyonum düşüyo hacamat tedavisindede bu durum olurmu saygılarımla iti çalışmalar ..

  • hacamatci diyor ki:

   Hacamatla bu ağrılardan Allahın izniyle kurtulursunuz.Kan vermekle hacamat farklıdır.Tansiyon düşüklüğü genellikle olmaz. Olsa bile müdahele edildiği için hiç bir risk taşımaz

 7. Selçuk diyor ki:

  hocam iyi günler.ben yaklaşık 3 yıldır ağır depresyon hastasıyım.uzun süredir olduğu için öğrenme hafıza konsantrasyon ezberleme gibi özelliklerimi neredeyse tamamen kaybettim.aşırı unutganlık ve 7/24 dalgınlık var.sürekli endişe ve kaygıda var.insanlardan uzak kendi halimde yasar oldum kendimi çok değersiz hissediyorum özgüvenim tamamen kayboldu.vesvese ve nefsimin istekleriyle bi türlü baş edemiyorum.hacamat bütün bunları iyileştir mi.ayrıntılı bilgı verirseniz çok mutlu olurum simdiden tesekkür ederim.

  • hacamatci diyor ki:

   Geçmiş olsun.Özellikle sırt ve kafa bölgesine yapılan hacamatla çok fayda görürsünüz.Hacamatla endorfin salgılanarak(mutluluk hormonuyla) şikayetleriniz
   için büyük fayda görürsünüz

 8. Seda diyor ki:

  Hocam hayirli günler ben Isvicrede oturuyorum acaba bir bilginiz varmi buralarda yapabilen , Almanya,da olur ? tesekkürler

 9. yusuf diyor ki:

  Merhaba, Hacamatın büyüye, cin ve habis ruhların musallat olmasına iyi geldiği, bunların tesirlerini ortadan kaldırdığı söyleniyor. Bilgi verir misiniz?

 10. fatih diyor ki:

  hocam hacamat kalp çarpıntısı ve taşikardiye yardımcı olabilirmi..? saygılar

 11. ali diyor ki:

  Hocam Selamınaleyküm,Bende 6 yıldır depresyon ahatsızlığı var.3 yıl kadar değişik ilaçlar kullandım.fakat tam olarak geçmedi.Aksine ilaçlar unutkanlık yaptı.Hocam sanki başımı hissetmiyorum.düşünme gücümü kaybettim,hafızamı tutamıyorum,unutkanlık başladı.Öz güvenimi yitirdim.Ağrı gözlerime vuruyor.Konuşurken dahi rahat konuşamıyorum,baş ağrılarımdan ezbere konuşur gibiyim.söyleneni hafızamda tutamıyorum.başımda uğuşukluk var hocam.konuşurken ağrılarımdan dolayı kendimi ister istemez çok kasıyorum.yaşım 33 bu rahatsızlığıma şifa olurmu hocam birde işlemi yaparken yapılacak bölgesi uğuşturuyormusunuz.Allah razı olsun Allaha emanet hocam.

  • hacamatci diyor ki:

   Geçmiş olsun.Hacamat bahsettiğiniz rahatsızlıklar için çok etkili bir tedavidir.Bu rahatsızlıklarda oldukça başarılı sonuçlar alıyoruz. Hacamat yapılacak bölge uyuşturulmaz.Hiç acı hissetmezseniz.

 12. betül diyor ki:

  hocam selamlar bende kansızlık var hacamat yaptırabilir miyim ayrıca göz rahatsızlığım da var miyopum ve onun için yaptırablir miyim gözüm tamamen iyileşir mi hacamat la acaba saygılar

  • hacamatci diyor ki:

   Uzun yıllar kansızlığı düzelmeyen kronik anemili hastalarımızda hacamat sonrası karaciğer ve kemik iliğinin çalışmasıyla yüz güldürücü neticeler aldık(çivi çiviyi sökermiş)Miyop konusuna gelince fayda oranı sınırlıdır.(düzenli yapılan hacamatlarla bazı hastalarımızda yarım veya bir derece düzelmeler veya miyopun ilerlemesini durdurma etkileri olmuştur.)
   Geçmiş olsun

 13. Rümeysa diyor ki:

  emes için bi faydası var mı. herşey yazıyo tek o yok :(

  • hacamatci diyor ki:

   hastanın bağışıklık sistemi ve yaşına bağlı olarak tedaviye gösterdiği cevap farklı olabilmekte.Ama yine de denemenin hiçbir zararı yok.Geçmiş olsun

 14. filiz diyor ki:

  hocam selamlar bende menisküs yırtığı ve ıga nefrit var, hacamatla bu hastalılar tamamen iyileşir mi saygılar

 15. necmi diyor ki:

  Hocam Selamınaleyküm yaş 57 bende fmf (ailevi akdeniz ateşi) ve topuk dikeni var

  Acaba hacamat bu konuda bana fayda sağlar mı ? Teşekkür ederim..Saygılarımla

  • hacamatci diyor ki:

   ailevi akdeniz ateşinde hacamatı denemekte fayda var. Topuk dikenine hacamatın faydası yok nöral terapi yapılmalıdır.Geçmiş olsun

 16. SÜMEYRA diyor ki:

  HOCAM IYI GUNLER HACAMAT KARACIGER KANSERINDE VE SIROZ DA TEDAVI SAGLARMI TESEKKURLER HAYIRLI GUNLER

 17. dogan diyor ki:

  prostat iltihabı ve idrar meni basıncı azalmasına faydası olur mu?

 18. Mustafa diyor ki:

  iyi günler, bende reflü, antral gastrit ve ayrıca midede halicobakter var. Antibiyotik tedavisi ile bu bakteri gitti. Fakat reflü ve gastrit için ilaç kullanmama rağmen bulantı ve ağrı şikayetlerim devam ediyor. Ayrıca devamlı sinirlilik ve pisiklojik ruhsal sorunlarda yaşamaktayım. Hacamatın bu rahatsızlıklarıma tam veya kısmen faydalı olma durumu soracaktım? iyi çalışmalar.

 19. mercan diyor ki:

  hocam benim tüplerim kapalı ve tüp bebek dendi. hacamatla tüplerimin açılması mümkün olur mu?

  • hacamatci diyor ki:

   Tüplere yakın bölgelere yapacağımız hacamatla(bel ve kasık bölgesi) kan dolaşımı artışıyla birlikte eğer tüplerde tam kapalı değilse ödem çözülmesi ve negatif basınç oluşması sonucu açılmalar mümkündür.Bana göre denenmelidir.Geçmiş olsun

 20. tolga diyor ki:

  Hocam ben 27 yaşında 7 yıllık menıere hastasıyım çok şükür ataklar ve basdonmelerı olmuyor ama hayatımı çok etkileyen sağ kulakta %30 ısıtma kaybı var.kulak basıncını düşürmek ıcın ve ısıtmemı tekrar kazanmak ıcın sıfa olurmu hacamat..

 21. serpil diyor ki:

  hocam bacaklardaki selülit rahatsızlığında faydası nasıldır?hacamatı nereden uygulamak gereklidir

Bir Cevap Yazın