Tıp Doktorumuzdan Hacamat , Akupunktur Ve Doğal Tedaviler İle Sağlıklı Yaşam

Hacamat Yapılan Bölgeler

 

 Hacamat Noktaları

 

 tiitikkktitiiiikkktiittmalezyahhac

HACAMAT YAPILAN BÖLGELER

 KAFA ARKASI: Kafadan hacamat en fazla unutkanlık , öğrenme ve ezberlemeyi kolaylaştırmak için yapılır. Bu nedenle kuran hafızları ve alimler belli aralıkta mutlaka kafadan hacamat olurlardı.Bu bölgeden yapılan hacamatın, tansiyon, migren, kulak çınlaması(tinnitus), burun hastalıkları, parkinson, alzemier, unutkanlık gibi nörolojik birçok hastalığın tedavisinde önemli ölçüde olumlu etkileri olmaktadır.

KULAK ARKASI: Bu iki bölge uygulamasında, kulak hastalıkları ile beraber sinüzit, boğaz hastalıkları, baş ağrısı, migren, karaciğer ve safra kesesi hastalıklarına da iyi geldiğini söyleyebiliriz. Internal juguler ven çevresinde boyun (sternokleidomastoideus ve platysma kas  bölgesinde

images (1)

OMUZLAR : Boyun fıtığı ve kireçlenmesi(, kol ve omuzlardaki romatizma ve ağrılar, akciğer hastalıkları ve tansiyon problemleri, kireçleme(ostoartrit)migren, uyuşma, halsizlik,saç dökülmesi, kepek, baş ağrısı ve baş dönmesi(senkop) gibi hastalıklarda uygulanırsa olumlu sonuçlar alınır.

titik-terapi-bekam-kehamilan-234x300

BOYUN BÖLGESİ ALTI : Tiroid(hipertiroidi, hipotiroidi), nodül ve lenf bezi hastalıkları(lenfanjit, lenfadenopati) ile boyun fıtığı ve kireçlenmesi, göz hastalıkları, iltihaplı romatizma(romatoid artrit), baş dönmesi, sinüzit ve migren gibi hastalıklarda bu bölgeden yapılan hacamat kürleri çok başarılıdır. (servikal vertebra spinöz prosessus VII), omuz (akromiyon) yüksekliği, sağ ve sol omuz arkasında köprücük kemiği çıkıntısı etrafında yer almaktadır.

KALP BÖLGESİ: Hacamatın en çok uygulandığı önemli bir noktadır. Peygamber Efendimiz (SAV) in vesvese, evham yani panik atak – depresyonhastalıklarında önerdiği ana merkezlerden biridir. Bu bölgeden yapılacak hacamatın kalp , akciğerler ,safra hastalıkları, tansiyon , immun ( bağışıklık sistemi ) üzerinde çok olumlu etkileri vardır. Vücut bioelektrik enerjisi hemen artar, aura güçlenir.

tiitthaccc

KARACİĞER ARKASI: Bu bölgedeki uygulamalar genelde karaciğer temizliği ve safra taşları için çok faydalıdır. Halsizlik, yüksek kolesterol(hiperkolesterolemi), tansiyon(hipertansiyon) ( v.b.) için ideal noktadır. Günde 8-10 saat uyuduğu halde hala yorgun olanlar için mutlak tavsiye edilir. Yorgunluğun temel nedenlerinden birisi karaciğerin görevini tam olarak yapamayışından kaynaklanır.

tiitikkk

SIRT OMİRLİK YANLARI: Neredeyse 20 değişik nokta vardır. En çok sırt ağrılarında ayak ve bacak uyuşmalarında, bel fıtığı(lumbal herni) tedavilerinde uygulanır.

DİZ HİZASI ve BALDIR: Burada yapılan hacamat genelde varis ve romatizma şikayetleri içindir. 20 değişik bölge vardır , çok sık uygulanan 6-7 nokta mevcuttur. Bu noktalardan uygulanan hacamat, romatizma ağrılarını çok hızlı şekilde azaltarak minimuma indirger. Hacamat uygulaması sonrası kılcal damarların dolaşımı hızlanması sebebiyle varis tedavisinde de çok etkilidir.

 titiiiikkk

“Hacamat Yapılan Bölgeler” için 3 cevap

 1. reyhan diyor ki:

  vesvese ve panik atak için en uygun bölge tam olarak neresidir. erkeklerde göğüs bölgesi midir? baska alternatif de var mıdır?
  tesekkür ediyorum, iyi çalışmalar

 2. gulsen karakaya diyor ki:

  hacamat yapilan bolgeleri numaralandirsaniz iyi olurdu o bolgelere yapilanlar hangi hastaliga iyi gelir …

 3. kasım diyor ki:

  midemde gaztirs ve yanm var hangi bölde hacamat byaptırsam iyi gelirşimdide teşekür ederim

Bir Cevap Yazın